Social Aspects of City Public Transport Infrastructure

Ladislav Šimák, Detelin Vasiliev, Miloslav Seidl, Emil Jelezov, Ladislav Novák, Daniela Todorova, Stanislava Strelcová, Mária Lusková, Jana Lopušanová, Ľudovít Németh, Eva Sventeková

Rok vydania:2009
Fakulta / útvar:FBI
Typ publikácie:Vedecká monografia

ISBN: 978-80-554-0121-8

Monografia je výstupom projektu medzinárodnej spolupráce medzi FŠI a Dopravnou univerzitou v Sofii SK-BUL-01506 Sociálne aspekty  mestskej hromadnej dopravy, ktorý bol riešený v rokoch 2007 - 2008.  Je to súbor vedeckých článkov riešiteľov projektu , ktoré sú zamerané na hodnotenie dopravných systémov v obidvoch krajinách  s dôrazom na sociálne a ekonomické aspekty mestskej hromadnej dopravy. Podrobne sú riešené riziká  v dopravných procesoch a možnosti ich znižovania.  Osobitná kapitola je venovaná kvalite dopravných procesov, ale tiež štruktúre a charakteru  dopravnej infraštruktúry. Riešené sú tiež otázky významu mestskej hromadnej dopravy pre obyvateľov z ekonomického hľadiska, aj z pohľadu ochrany životného prostredia. Záverečná časť monografie sa zaoberá problematikou dopravného zabezpečenia v krízových situáciach a ich riešením v dopravných procesoch.