Rozhodovanie v podniku s podporou Big Data

Typ publikácie:Vedecká monografia
Väzba:Pevná

ISBN: 978-80-554-1517-8

Vzhľadom na rýchly rozvoj informatizácie podnikov a celej spoločnosti sa stávajú informácie zo zdrojových údajov, popri skúsenostiach a schopnostiach manažéra, základným vstupom do rozhodovacieho procesu. Práve rýchlo dostupné, dôveryhodné, pravdivé a relevantné informácie výrazne ovplyvňujú správnosť rozhodnutia manažérov podnikov. V súčasnom globálnom trhovom prostredí sú generované veľké množstvá rôznorodých údajov, ktoré môžu obsahovať potenciálne významnú informačnú hodnotu. Tradičné podnikové informačné systémy nie sú schopné, z časového a finančného hľadiska, distribuovať manažérom v procese rozhodovania požadované informácie z týchto údajoch. Práve z toho dôvodu vznikli nové technológie, zamerané na rýchle a efektívne spracovanie veľkého množstva rôznorodých údajov, t. j. Big Data. Tieto dôvody, spolu s nezastaviteľným rozvojom v oblasti informačných a komunikačných technológií a snaha získať nové a prehĺbiť si súčasné poznatky, nás viedli k napísaniu tejto publikácie, ktorá by mala napomôcť podniku pochopiť význam údajov a možností ich využitia pre podporu rozhodovania.

Súbory na stiahnutie:

Obsah publikácie208 kB