Vybrané kapitoly z dejín staršej slovenskej a svetovej literatúry 1

Fakulta / útvar:FHV
Väzba:pevná

ISBN: 978-80-554-1454-6

Vysokoškolská učebnica pod názvom Vybrané kapitoly z dejín staršej slovenskej a svetovej literatúry I je prehľadným sumárom najvýznamnejších a najurčujúcejších historických momentov a predelov v danej problematike vo vytýčenom období. Publikácia prináša systematicky a prirodzene spracované fundamentálne poznatky z oblasti tvorby literárnych diel, a ich tvorcov, od prvých písomných dokladov o literárnej činnosti až po začiatok 19. storočia. Učebnica je členená na jednotlivé logické časti, ktoré, v načrtnutej periodizácii, poskytujú paralelný obraz o situácií v národných literatúrach vo svete a na Slovensku, resp. na území dnešného Slovenska. Súčasťou teoretických statí sú aj odporúčania na študijné zadania, podľa ktorých môže vysokoškolský pedagóg koncipovať parciálne úlohy pre študentov; taktiež odkazy na študijnú literatúru, či referencie na iné pramene (film, hudba, video, udalosti a pod.)