Ekonomika leteckých spoločností Pravidelná osobná doprava

Anna Tomová, Alena Novak Sedláčková, Michal Červinka, Karel Havel

Rok vydania:2017

ISBN: 978-80-554-1359-4

Vysokoškolská učebnica Ekonomika leteckej spoločnosti - pravidelná osobná letecká doprava  je treťou v poradí učebníc, ktoré vznikli ako výstup grantového projektu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky KEGA 024ŽU-4/2014 Nové ekonomické vzdelávanie pre manažérov leteckej dopravy. Učebnica je určená pre študentov v inžinierskom stupni štúdia v študijn om programe letecká doprava.

Kniha podáva ucelený výklad  kľúčových  problémov ekonomického riadenia  letekých spoločností poskytujúcich služby pravidelnej osobnej dopravy. Viaceré z kapitol sú však využiteľné aj pre letecké spoločnosti, ktoré pôsobia v ďalších segmentoch  civilného letectva, ako aj biznis  letectvo, chartrová dovolenková verejná letecká doprava a nákladná letecká doprava.