ZÁKLADY MODELOVANIA V CREO PARAMETRIC

Fakulta / útvar:SjF
Typ publikácie:Skriptá

ISBN: 978-80-554-1262-7

Pre podporu vzdelávania používateľov systému Creo Parametric na Žilinskej univerzite v Žiline, sme sa rozhodli vytvoriť skriptá, Základy modelovania v Creo Parametric. Skriptá sú určené pre používateľov, ktorí nemajú skúsenosti s modelovaním  súčiastok, tvorbou zostáv a výkresovej dokumentácie. Odporúča sa využívať skriptá Konštruovanie 1 - Návody na cvičenia, s ktorými si používateľ môže precvičiť modelovanie rôznych súčiastok a zostáv.

Cieľom skrípt je naučiť čitateľa modelovať  jednoznačne definované, zrozumiteľné a ľahko konfigurovateľné konštrukcie s odpovedajúcou výkresovou dokumentáciou.  Využitie nových znalostí prispeje k vyššej kvalite modelov vlastných konštrukcií.

Slovenskej terminológii použitej v týchto skriptách sa venovala zvláštna pozornosť,  aby bola maximálne zrozumiteľná  pre používateľov bez znalostí anglického jazyka. Často sú uvádzané pôvodné anglické výrazy v úvodzovkách, aby nedošlo k nedorozumeniu.

Všetky praktické príklady sú vypracované vo verzii Creo Parametric (pre výukové  potreby), ktorý je voľne dostupný na internete spoločnosťou PTC. Poskytovateľom je spoločnosť PTC a poskytovateľom softvéru  pre Slovenskú republiku je spoločnosť IPM Solutions.