CD - Problematika náboženského sektárstva na území Slovenska [Hedviga Tkáčová] | edis.uniza.sk

CD - Problematika náboženského sektárstva na území Slovenska
Hedviga Tkáčová

CD - Problematika náboženského sektárstva na území Slovenska

ISBNcena v €cena v Sks 20% DPH
978-80-554-1229-03.0090.38

Skriptá v elektronickej podobe

zaradenie publikácie: Študijná literatúra

roky vydania: 2016

Anotácia

Ako naznačuje samotný názov, skriptá sa venujú problematike nových  náboženských  hnutí a náboženského sektárstva na území Slovenska. Reagujú na súčasné znovuobjavenie viery ( a neviery), a to najmä v súvislosti s novou religiozitou; t.j. novými náboženskými a otvorene  nenáboženskými hnutiami, ktoré sa prejavujú nejakou  kontroverziou. Tá napáda tradičné sociálne schémy, niekedy len v malej miere, niekedy dramaticky až fundamentálne.

Skriptum má ambíciu ponúknuť základný kontext  problematiky nových  náboženských hnutí s prvkami sekty alebo kultu. Študijný text je rozdelený do siedmich kapitol, ktoré prinášajú základné východiská učenia a praxe nových  náboženských hnutí. V kontexte novej religiozity domácej scény otvára text  otázky novej religiozity v rámci tradičného kresťanstva na Slovensku. Z dôvodu ľahšej orientácie v problematike je tento  prehľad viac všeobecný než podrobný. Súčasťou skrípt je aj pohľad na novodobé otázky, týkajúce sa náboru a prevencie, úloh tradičných cirkví v súčasnosti a možnosti pastoračného aj výstupového poradenstva. To všetko text predstavuje v užšom zameraní na domácu scénu.

Uvedomujeme si, že oblasť novej religiozity je oveľa širšia, ako nám dovoľuje obsiahnúť tento študijný materiál. Navyše, táto problematika sa rozširuje, vstupujúc do nových oblastí a prinášajúc nové spoločenské aj ľudské výzvy. O to viac je naším prianím, aby sa študijný text stal dobrým pomocníkom pri štúdiu novej religiozity a jej hlbšieho pochopenia v kontexte ďalších  vedných disciplín. Skriptum je určené študentom humanitných študijných programov so zameraním na religionistiku. Ako sprievodný materiál text skrípt dobre poslúži aj pri štúdiu teologických, psychologických a sociologických disciplín.


Z obsahu

1     RELIGIOZITA A NOVÁ RELIGIOZITA

2     NOVÁ RELIGIOZITA  V RÁMCI TRADIČNÉHO  KRESŤANSTVA  NA SLOVENSKU

3     SLOVENSKO A NOVÁ KULTÚRA SLOVENSKEJ SPOLOČNOSTI

4     PREHĽAD AKTIVÍT NOVÝCH NÁBOŽNSKÝCH HNUTÍ NA SLOVENSKU

5     NÁBOR A PREVENCIA

6     VÝSTUPOVÉ PORADENSTVO A POMOC OBETIAM

7     ÚLOHY CIRKVI V SÚČASNOSTI

ZÁVERCD - Nové náboženské hnutia

CD - Nové náboženské hnutia

Hedviga Tkáčová
3,20SKLADOM
Vyberte si
uptavka

Obchodné podmienky

Všetky práva vyhradené.
© 2010 EDIS vydavateľstvo ŽU

Konverzný kurz: 30.1260 Sk/€Registracia | Zabudli ste heslo?

Nákupný košík obsahuje
0 položiek
0 € (0 Sk)


Vydavateľstvo EDIS odporúča:


Žofia Bosniaková

Žofia Bosniaková

Kolektív autorov
17,50SKLADOM