Hospodárska politika v teórii a praxi

Elena Gregová

Rok vydania:2015
Väzba:Pevná

ISBN: 978-80-554-1100-2

Vysokoškolská učebnica predstavuje publikáciu určenú predovšetkým  študentom Fakulty PEDAS Žilinskej univerzity v Žiline, ostatným študentom ekonomického zamerania a taktiež širokej verejnosti zaujímajúcej sa o hospodársku problematiku. Štruktúra danej knihy pozostáva z jedenástich kapitol obsahujúcich okrem predmetu a historického vývoja všetky základné segmenty hospodárskej politiky: politiku hospodárskej súťaže, štruktúrnu politiku, dôchodkovú politiku, sociálnu politiku, stabilizačnú politiku, ekologickú a vonkajšiu hospodársku politiku. Snahou autorky  bolo vytvorenie uceleného pohľadu na hospodársku politiku vlády nielen z teoretického aspektu, ale aj v praktickej rovine, čo napomôže získať študentom základnú orientáciu v hospodárskej politike, pochopenie určitých zákonitosti a súvislosti vývoja ekonomiky, dá možnosť zhodnotiť prijaté opatrenia zo strany nositeľov hospodárskej politiky nielen na národnej, ale aj na nadnárodnej úrovni.