Aplikovaná telematika vybrané kapitoly I

Rok vydania:2015
Fakulta / útvar:FEIT
Typ publikácie:Skriptá

Vysokoškolské skriptá, cieľom tohto textu je podporiť úroveň laboratórnych a seminárnych cvičení vybraných profilujúcich predmetov štúdíjného programu, čomu zodpovedá obsahová náplň jednotlivých kapitol viazaná na riešenie teoretických úloh ( manuálne alebo s podporou dostupného SW vybavenia), modelovanie a obsluhu reálnych technológií, ktoré sú k dispozícii na katedre.

V Slovenskej republike sa často uprednostňuje pojem inteligentné dopravné systémy ajeho skratka IDS.
Základné ciele IDS sú teda v zvyšovaní: - bezpečnosti cestnej premávky;
                                                      - efektívnosti prepravy vyjadrenej úsporou času na prepravu;
                                                      - kvality životného prostredia;
                                                      - produktivity komerčnej aktivity spoločnosti.