Železničná dopravná prevádzka Laboratórny dopravný výcvik

Jozef Gašparík a kolektív

Rok vydania:2013
Väzba:Pevná

ISBN: 978-80-554-0824-8

V študijnom programe železničná doprava absolvujú študenti laboratórny dopravný výcvik v špecializovanom laboratóriu katedry Železničnej dopravy. Dopravné laboratórium katedry bolo vybudované v špeciálnych učebných priestoroch Fakulty prevádzky a ekonomiky Žilinskej univerzity v Žiline v roku 1994. Výučba je zameraná  na technológiu, organizovanie a riadenie v disciplínach železničnej dopravnej prevádzky do praxe v riadení železničnej dopravy. Výhodou dopravného laboratória je možnosť simulácie organizovania dopravnej prevádzky,  mimoriadnych udalostí spôsobených pri riadení železničnej dopravy, simulácia porúch staničných a traťových zabezpečovacích zariadení a riešenie týchto situácií. Študenti si osvoja zručnosti pri riadení železničnej dopravy, simulácie porúch staničných a traťových zabezpečovacích zariadení a riešenie týchto situácii. Študenti si osvoja zručnosti pri riadení vlakovej dopravy na rôznych pracovných pozíciách zamestnancov železničnej dopravnej prevádzky. Táto vysokoškolská učebnica poskytuje systematický výklad teoretických základov železničnej dopravnej technológie a zároveň konkrétne poznatky k praktickej výučbe laboratórneho dopravného výcviku v podmienkach dopravného laboratória.

Textová časť publikácie  je doplnená multimediálnou časťou na priloženom DVD nosiči. Sú v nej vysvetlené postupy obsluhy zabezpečovacích  zariadení a postupy pri riadení dopravy.