Nosné konštrukcie hál z ocele

Ján Bujňák

Rok vydania:2014
Fakulta / útvar:SvF
Väzba:pevná

ISBN: 978-80-554-0913-9

Kniha obsahuje zásady navrhovania oceľových nosných konštrukcií halových objektov, dôležitého segmentu pozemného staviteľstva súvisiaceho s rozvojom nových hospodárskych aktivít. Najmä v dôsledku aplikácie spoločných európskych štandardov  došlo mnohým  významným zmenám v návrhových postupoch. Navyše rozvoj výpočtovej techniky dnes  umožňuje aplikáciu teoreticky náročnejších, avšak výstižnejších metód  analýzy reálneho  správania sa aj komplikovanejších nosných systémov. Začínajúc koncepciou  halových stavieb, publikácia následne uvádza  návrhové podklady ako aj najdôležitejšie aspekty, ktoré by mal optimálny návrh rešpektovať. Množstvo príkladov realizovaných halových systémov môže záujemcov po pochopení ich pôsobenia motivovať k samotnému návrhu technicky a ekonomicky vyhovujúcich objektov. Svojím spracovaním je táto učebnica určená prioritne študentom stavebných fakúlt. V období súčasných podstatných zmien v zaužívaných postupoch navrhovania oceľových konštrukcií môže byť užitočná aj záujemcom z projekčnej a výrobnej praxe.