Zbierka úloh z matematiky pre Fakultu PEDAS

Typ publikácie:Skriptá
Väzba:brožovaná

ISBN: 978-80-554-0732-6

Po roku 2000 sa začal výraznejšie prejavovať nedostatok vhodných zbierok úloh a príkladov. Dôvodov bolo viacero. Predovšetkým zbierky Eliáš-Horvát-Kajan-Šulka  sa prestali vydávať a vzhľadom na výrazný ústup matematiky na základných aj stredných školách, ale aj na technických univerzitách mali už príliš široký záber.  Kvalitné ruské zbierky sa stali tiež menej dostupnými, výrazne zdraželi a znalsoť ruského jazyka sa u mnladých stala takmer zanedbateľnou. A pokiaľ ide o zbierky v angličtine, sú mimoriadne drahé a ich vhodnosť pre naše technické univerzity je diskutabilná. Preto sme v roku 2005 vydali Zbierku príkladov, ktorá sa v ďalších vydaniach v rokoch 2007, 2008, 2010,  a 2011 postupne vylepšovala. Po výraznom prepracovaní a doplnení obsahu ju teraz vydávame v tejto forme. Na základe doterajších  skúseností sme presvedčení, že bude dobrou pomôckou každému študentovi pri praktickom overení svojich vedomostí.