Plánovanie a prognostika v aplikáciách

Jozef Klučka

Rok vydania:2014
Fakulta / útvar:FBI
Typ publikácie:Skriptá
Väzba:brožovaná

ISBN: 978-80-554-0833-0

Skriptá Plánovanie a prognostika v aplikáciách sú určené študentom interného aj externého štúdia Fakulty špeciálneho inžinierstva  Žilinskej univerzity, resp. aj iným vysokým školám s manažérskym zameraním.

Obsah skrípt nadväzuje na vydané učebnice  autorov : Prof. Ing. Ján Mikolaj, DrSc., Ing. Jozef Klučka, CSc. a Ing. Branislav Vančo, PhD : Plánovanie a prognostika , Klučka,J." Ekonomika krízového manažmentu. Zámerom predkladanej publikácie je vhodné spojiť teoretickú časť s praktickými aplikovaním ukážok, ktorých precvičenie autor predpokladá za podpory výpočtovej techniky. obsah publikácie vznikol doplnením a opravou publikácie Klučka J.: plánovanie a prognostika v aplikáciách /rok vydania 2009/.

Práca s týmito skriptami  predpokladá zvládnutie základov Excelu - najmä použitie vzorcov a funkcií - pre zrýchlenie, zjednodušenie a následne aj možnú simuláciu a analýzu modelu. predpokladá sa zvládnutie Excelu na úrovni mierne pokročilý.

Štúdium skrípt je možné aj prísne cieľovou formou - t.j. teóriu príslušnej problematiky je možné naštudovať v učebnici Plánovanie a prognostika /a ostatných vyššie uvedených/ a potom prejsť na príklady kvôli overeniu si získaných poznatkov.Tým uvedené publikácie predstavujú  logicky späté informačné  zdroje určené nielen pre študentov  manažérskych  smerov na univerzitách, ale aj pre manažérov v rámci samoštúdia alebo kurzov celoživotného vzdelávania.