Zbierka úloh z operačnej analýzy

Oľga Blažeková, Milan Stacho, Mária Vojteková

Rok vydania:2015
Typ publikácie:Skriptá
Väzba:brožovaná

Predkladaná zbierka riešených a neriešených úloh  z operačnej analýzy obsahuje úlohy na testovanie  štatistických hypotéz, z lineárneho programovania, teórie grafov, teórie hromadnej obsluhy, teórie obnovy a teórie zásob. Je určená študentom Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov ako učebná pomôcka na predmety  Teória grafov, Operačná analýza 1, Operačná analýza 2 a Teória hromadnej obsluhy.
     Vychádzali sme z toho, že nie je dostatok študijnej literatúry obsahujúcej neriešené príklady  z tejto oblasti. Našou snahou bolo, aby študenti mali možnosť doplniť si vedomosti z prednášok a cvičení na riešených príkladoch  a overiť si zvládnutie problematiky na množstve  neriešených úloh. Riešené  príklady sme sa snažili v mnohých prípadoch podať "polopatisticky", berúc do úvahy úroveň matematických  vedomostí a logických úvah našich študentov. Neriešené výsledky sú doplnené o výsledky.

Táto zbierka v žiadnom prípade nenahradí prednášky a teoretické  poznatky z daných disciplín.