Teoretická elektrotechnika Elektrické obvody I

Rok vydania:2012
Fakulta / útvar:FEIT

ISBN: 978-80-554-0557-5

Učebnica Teoretická elektrotechnika -  Elektrické obvody I  sa zameriava na základné metódy riešenia lineárnych elektrických obvodov konštantného a harmonicky časovo premenného prúdu. Na historický úvod, ktorý stručne dokumentuje vývoj elektrotechniky od antiky až po súčasnosť, nadväzuje základná charakteristika  elektrických obvodov  a obvodových prvkov. Ďalšia kapitola je venovaná  analýze elektrických obvodov s rezistormi /jednosmerných obvodov/, v rámci ktorej sa vysvetľujú základné princípy a metódy riešenia lineárnych  obvodov. Posledná kapitola učebnice sa zaoberá analýzou lineárnych obvodov s harmonicky časovo premennými /striedavými/ obvodovými veličinami. Osobná pozornosť je venovaná obvodom s induktívnymi väzbami, ako i rezonančným obvodom trojfázovým.