Manažment v železničnej doprave 1

Eva Nedeliaková, Anna Dolinayová, Ivan Nedeliak

Rok vydania:2012

ISBN: 978-80-554.0478-3

Obsahom a cieľom učebnice je vymedzenie princípov  teórie  riadenia, zásad manažmentu  a moderných prístupov k riadeniu. Prehlbuje poznatky a prináša ucelený pohľad na základné funkcie manažmentu. Najrozsiahlejšia kapitola je venovaná možnostiam aplikácie plánovania, organizovania, kontroly a riadenia ľudských zdrojov v podmienkach železničnej dopravy. Ďalej sa učebnica venuje zásadám z hľadiska troch základných  úrovní strategického, operatívneho a taktického manažmentu.
     Pre lepšiu orientáciu a prehľadnosť sú v úvode učebnice spracované základné pojmy a definície manažmentu, ako i pojmy z oblasti železničnej dopravy, ktoré s problematikou  súvisia. V kapitolách sú zdôraznené požiadavky na efektívnu prácu manažérov, ich nevyhnutné schopnosti a zručnosti pri riadení podniku ako celku, pri koordinácii procesov a vedení zamestnancov. V závere každej kapitoly je spracované zhrnutie, ktoré stručne poukazuje na najdôležitejšie myšlienky odborného textu.