Betónové konštrukcie Navrhovanie základných betónových prvkov konštrukcie podľa STN EN 1992-1-1

Zora Hroncová, Martin Moravčík, Peter Koteš,Patrik Kotula

Rok vydania:2011
Fakulta / útvar:SvF

ISBN: 978-80-554-0443-1

Učebnica : Navrhovanie základných prvkov betónových konštrukcií podľa  STN EN 1992-1-1 vychádza v II. vydaní, je  v nej doplnená kapitola : 6.4 Krútenie a opravené preklepy.

Učebnica : Navrhovanie základných prvkov betónových konštrukcií podľa STN EN 1992-1-1 je spracovaná predovšetkým pre študentov 2. a 3. ročníka bakalárskeho štúdia programov : inžinierske konštrukcie a dopravné stavby; inžinierske konštrukcie dopravných stavieb a priestorové plánovanie; stavebníctvo a odbor pozemné stavby.

Učebnica obsahuje výklad z oblasti navrhovania betónových konštrukcií podľa normy STN EN 1992-1-1 (731201) Navrhovanie betónových konštrukcií. Časť 1-1 : Všeobecné pravidlá a pravidlá pre pozemné stavby, Vydanej Slovenským ústavom technickej normalizácie v roku 2006.

Učebnica obsahuje základné informácie o princípoch navrhovania, zaťažení konštrukcií, vlastnostiach materiálov, analýze konštrukcie a o teórii navrhovania podľa medzných stavov únosnosti a používateľnosti. Rozsah je prispôsobený učebným osnovám bakalárskeho štúdia.