Malé a stredné podniky v podmienkach transformujúcich sa ekonomík SR a RF

Elena Gregová

Rok vydania:2007
Väzba:Pevná

ISBN: 978-80-8070-811-5

Ponímanie dôležitosti malého podnikania vo svete vzniklo k začiatku osemdesiatych rokov 20. storočia, predovšetkým v USA a Veľkej Británii. V tom čase už bolo očividné, že veľké podniky a korporácie  sú charakteristické svojimi vysokými nákladmi, predstavujú hrozbu pre okolité prostredie, nemajú sklon k inovatívnemi správaniu, vytvárajú pomerne málo nových pracovných miest  a podobne.

Malé a stredné podniky významne prispievajú k štruktúre národných ekonomík, aj keď ich prínos je v rôznych krajinách odlišný. čo závisí od vypracovania a realizácie hospodárskych politík a podporujúcich programov, ktoré by mali brať do úvahy stále sa meniace podnikateľské, ekonomické a politické prostredie. Práve vo vytváraní diferencovaného trhu na základe špecializovanej, individuálnej ponuky spočíva významná úloha malého a stredného podnikania.